CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY                  21 kwietnia 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W Ewangelii czwartej już Niedzieli Wielkanocy słyszymy, jak Pan Jezus porównuje się do pasterza miłującego i troszczącego się o owce. Dlatego tę niedzielę nazywamy Niedzielą Dobrego Pasterza, przypada w nią Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się, by nie brakowało gorliwości i apostolskiego zapału wśród kapłanów i osób zakonnych oraz o to, by nie zabrakło robotników w Winnicy Pana. W tym tygodniu przed wieczorną Eucharystią zapraszamy na wspólną modlitwę za powołanych i o święte powołania do służby Bożej.

1. We wtorek obchodzić będziemy uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa, męczennika i patrona Polski. Znajdźmy w codziennym zabieganiu czas na spotkanie z Chrystusem we Mszy Świętej i na modlitwę w intencji naszej umiłowanej ojczyzny. Po mszy rannej i wieczornej nabożeństwo do św. Antoniego.

1. We środę o 17:20 różaniec poprowadzi Różą MB Nieustającej Pomocy.

1. W czwartek przypada święto Świętego Marka Ewangelisty, które jest tradycyjnym dniem modlitwy o urodzaje. Chociaż specjalne dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące przypadają w szóstym tygodniu okresu paschalnego, chciejmy w codziennej, osobistej modlitwie prosić dobrego Boga, by pobłogosławił wszelkie ludzkie wysiłki, aby one przyniosły obfity plon i owoc i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba. Wieczorną liturgię o godz. 18:00 rozpoczniemy błagalną procesją ze śpiewem litanii do Wszystkich Świętych.

1. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom rejonu od lasu do ośrodka zdrowia za przygotowanie świątyni do przeżywania dzisiejszej niedzieli. Bóg zapłać za ofiarę na jej wystrój! Msza za zmarłych z tego rejonu zostanie odprawiona 30 sierpnia. Za tydzień zapraszamy rodziców komunijnych na 9.00, aby przygotowali kościół do uroczystości.

1. Z przykrością informujemy, że pielgrzymka śladami Matki Teresy z Kalkuty nie dojdzie do skutku, prosimy o odbiór zaliczki.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

We wtorek, 23 kwietnia – św. Wojciech, biskup Pragi oraz misjonarz na Węgrzech, a także w Polsce, który wyruszył z misją ewangelizacyjną do pogańskich Prus, gdzie poniósł śmierć męczeńską.

W czwartek, 25 kwietnia – św. Marek, Ewangelista, towarzyszący najpierw Apostołowi Pawłowi w jego misyjnych podróżach, a potem Szymonowi Piotrowi, którego katechezę spisał w swojej Ewangelii.