OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY                 28 kwietnia 2024 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

 

 1. Alegoria o winnym krzewie przypomina, jak ważne dla Jezusowego ucznia jest trwanie w zjednoczeniu ze swoim Mistrzem. Pamiętajmy o tym zawsze i wszędzie i nie zapominajmy nigdy o codziennej modlitwie i coniedzielnej Eucharystii, bo stąd czerpiemy siłę do pięknego i uczciwego życia. Dziś przyjdźmy na 15:00 by uwielbiać Pana psalmami nieszpornymi.

  

 1. Zapraszamy w poniedziałek do modlitwy w intencji Europy w dniu święta jej patronki, Świętej Katarzyny Sieneńskiej. Msze Święte o godz. 6:45 i 18:00. Naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane, w przypadający tego dnia Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau. 

  Od poniedziałku rozpoczynamy nowennę przed uroczystością św. Stanisława biskupa i męczennika – głównego Patrona Polski 

 1. We wtorek pamiętajmy o nabożeństwie do św. Antoniego, które odprawiamy po mszy rannej i wieczornej. Po południu od godz. 17:00 spowiedź św. dla dzieci z kl. III a i III b ich rodziców, chrzestnych i wszystkich uczestników uroczystości. Dzieci z kl. III c swoją spowiedź św. będą miały we czwartek w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu – również o godz. 17:00.

 

 1. W środę rozpoczynamy piękny miesiąc maj. W naszej polskiej tradycji to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. Każdego dnia przed wieczorną Mszą Świętą o godz. 18:00 będziemy odprawiali nabożeństwa majowe. (w niedzielę i święta o 15:00) Pierwsze nabożeństwo we środę zgodnie z pobożnościową tradycją zostanie odprawione wraz  z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Dziewczynki niech sypią kwiaty przed Najświętszym Sakramentem, chłopcy niech niosą poduszki, młodzież i dorośli feretrony, panowie baldachim, panie w pięknych strojach świece dla uczczenia Najświętszego Sakramentu. Rodzina Różańcowa niech weźmie swój sztandar. 

  Msze św. z udzieleniem I komunii św.:
  – kl. III a – godz. 10:00;
  – kl. III b – godz. 12:00.
  Dzieci z kl. III c mają swoją mszę św. w sobotę o godz. 10:00. 

 

 1. W piątek, 3 maja, obchodzimy szczególną uroczystość – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Głównej Patronki naszej ojczyzny oraz Narodowe Święto Rocznicy Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Przyjdźmy w tym dniu do kościoła na Mszę Świętą. Msze będą odprawione jak w niedzielę.  Nabożeństwo majowe po południu o godz. 15:00. 

Ze względu na przypadającą uroczystość nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W czasie nabożeństwa majowego odnowimy Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa z racji pierwszego piątku miesiąca. Ze spowiedzi można skorzystać każdego dnia pół godziny przed każdą mszą św. od poniedziałku do czwartku. We czwartek po południu od 17:00 w czasie adoracji.

 

Z racji dzisiejszej uroczystości i porządku świątecznego mszy św. wyjątkowo nie będzie nocnej adoracji.

 

 1. W poprzedzający czwartek przeżywać będziemy Dzień Polonii i Dzień Flagi; w swoich prywatnych pacierzach czy przez udział we Mszy Świętej wyraźmy troskę o duchowy i materialny ład i rozwój w naszej ojczyźnie. Z racji pierwszego czwartku miesiąca módlmy się również o powołania do służby Bożej. Wspólnie te intencje powierzymy w czasie wieczornego nabożeństwa majowego o godz. 18:00 i wcześniejszej adoracji.

 

 1. W sobotę przypada wspomnienie Świętego Floriana, męczennika, patrona strażaków. To także pierwsza sobota miesiąca. Różaniec odmówimy wspólnie o godz. 6:00, następnie nabożeństwo Maryjne i msza św. 

8.Dziękujemy rodzicom dzieci, które przystąpią w nadchodzącym tygodniu do I Komunii św. za przygotowanie świątyni do tej uroczystości! W nadchodzącą sobotę prosimy mieszkańców rejonu:. Od zielonego krzyża po pod las do pp. Niemczyków.

 

 1. W tym tygodniu udamy się z posługą sakramentalną do chorych i starszych parafian. Rejon ks. Proboszcza i ks. Adama z racji uroczystości I Komunii we czwartek. Ks. Mateusza w sobotę . Wszystkie rejony od godz. 8:00.
 2. Wójt Gminy Bestwina zaprasza na uroczyste obchody Święta Konstytucji 3 Maja. Po uroczystej mszy św., która zostanie odprawiona 3 maja o godz. 8:00 w kościele w Bestwince, nastąpi złożenie kwiatów pod Obeliskiem na miejscowym cmentarzu.

 

10 maja (piątek) uroczyście będziemy obchodzić 402 rocznicę konsekracji naszej świątyni. Dla każdej parafii to wielki dzień do dziękczynienia Panu Bogu za dar świątyni.  

U nas jest to także dzień dorocznej całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Msze św. o 6:45 i 18:00. Przed ostatnia mszą św. uroczysta procesja teoforyczna wokół kościoła  ze śpiewem litanii do NMP. Zapraszamy już dziś wszystkie poczty sztandarowe z terenu parafii, Strażaków, Przedstawicieli Zespołu Regionalnego, dzieci do sypania kwiatów , młodzież i dorosłych do niesienia feretronów 

 

 

 

 

 

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: 

W poniedziałek, 29 kwietnia – św. Katarzyna ze Sieny, dziewica, doktor Kościoła i patronka Europy, która odegrała w historii Kościoła i średniowiecznej Europy bardzo doniosłą rolę. 

W środę, 1 maja – św. Józef, ziemski opiekun Pana Jezusa, którego w tym dniu czcimy jako patrona i orędownika pracujących i poszukujących pracy. 

W czwartek, 2 maja – św. Atanazy Wielki z Aleksandrii, biskup i doktor Kościoła, jeden z wybitnych ojców Kościoła broniących bóstwa Chrystusa oraz autor znakomitych dzieł w obronie wiary. 

W sobotę, 4 maja – św. Florian, rzymski żołnierz i męczennik, patron i orędownik strażaków oraz hutników.