Trzynasta niedziela zwykła, 26 czerwca 2022 r.

1. Dziś trzynasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. W sposób szczególny prosimy Boga, aby nie ogarnęły nas ciemności błędu oraz abyśmy żyli w blasku Bożej prawdy (kolekta mszalna).

Dzisiaj o godz. 15:00 uczcijmy Najświętsze Serce Pana Jezusa śpiewem litanii.

Bóg zapłać wszystkim, którzy dziś swą ofiarą wsparli prace remontowe przy naszym kościele! Mamy obiecane, że rusztowania znikną przed głównym odpustem ku czci NMP Wniebowziętej.

1. W środę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. Świętowanie rozpoczniemy już Mszą wigilijną we wtorkowy wieczór. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

Msze św. w uroczystość św. Apostołów o godz.:6:45;  9:30 i 18:00

1. Nabożeństwo czerwcowe do czwartku włącznie będziemy celebrowali przed Mszą Świętą o godz. 18:00 – serdecznie zapraszamy!

1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– godzina święta przed I piątkiem – adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17:00

– w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po mszy rannej i wieczornej; ; msza św. o 20:00 będzie sprawowana od września , w lipcu i sierpniu jej nie będzie spowiedź święta cały tydzień pół godziny przed msza św. i we czwartek od 17:00. Wielka prośba, by z racji wakacji gdzie nie ma wszystkich księży wyspowiadać się przed I piątkiem.

– w sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz.6:45.

1. Ruszyły zapisy na diecezjalną pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Zapisy na stronie internetowej: www.pielgrzymka.diecezja.pl przewodnikiem drugiej grupy jest nasz ks. wikary Adam

1. Od 2 lipca rusza 10 edycja Ewangelizacji w Beskidach. Informacje na ulotkach, plakacie, u ks. Adama. W sobotę wyjazd samochodami o 7.30 z parkingu przy kościele.

1. W tym tygodniu odwiedziny chorych: ks. Adam w piątek, ks. Proboszcz w sobotę od godz. 8:00. Rejon ks. Mariusza w sobotę 9 lipca od godziny 8.00. W niedzielę 3 lipca będzie można oddać honorowo krew, tym razem przy naszym kościele będzie stał ambulans w godz. 9:00 – 13:00. Jest wielka prośba do wszystkich, którzy mogą oddać krew by to uczynili, gdyż pojawiły się znów niedobory krwi w szpitalach.

1. Dziękujemy sprzątającym mieszkańcom rejonu: Cegielnia – Kwiatowa – Wydrzyniec. Bóg zapłać za przekazaną ofiarę na utrzymanie kościoła! Msza za zmarłych z tego rejonu zostanie odprawiona 7 października (NMP Różańcowej). W sobotę 2 lipca zapraszamy mieszkańców rejonu: górą od kościoła w str. muzeum.

1. Wszystkich zapisanych na pielgrzymkę do Medjugorje prosimy o dokonywanie pozostałych wpłat w zakrystii w terminie najpóźniej do końca lipca.

W tym tygodniu patronują nam:

– wtorek, 28 czerwca – Święty Ireneusz (ok. 130-202), biskup i męczennik;

– środa, 29 czerwca – Święci Apostołowie Piotr i Paweł, gorliwi głosiciele Ewangelii i męczennicy za wiarę w Chrystusa, filary wspólnoty Kościoła.