Dwudziesta szósta niedziela zwykła, 25 września 2022 r.

1. Dziś dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku liturgicznego. Po raz kolejny (108) obchodzony jest dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczali życzliwości i odpowiedniej pomocy w nowych środowiskach.

1. W poniedziałek msza poranna i wieczorna sprawowane jako wotywy o Duchu Świętym, we wtorek po mszach nabożeństwa do św. Antoniego Padewskiego. We środę po mszy rannej modlitwy do św. Józefa, wieczorem Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o 17:20 różaniec poprowadzi Róża św. Jana Pawła.

1. W poniedziałek po mszy wieczornej odbędzie się spotkanie parafialnego oddziału Akcji Katolickiej.

1. We środę po mszy wieczornej zapraszam na spotkanie Radę Parafialną.

1. W czwartek, 29 września, przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Święci Archaniołowie to szczególni Boży posłańcy. Niech ich wstawiennictwo wyprasza nam Bożą opiekę.

1. W piątek, 30 września, w liturgii wspominamy Świętego Hieronima, który całe życie poświęcił poznawaniu Pisma Świętego. Przetłumaczył Biblię z języka greckiego na język łaciński (tzw. „Wulgata”). Pozostawił ważną myśl, że „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”.

1. W najbliższą sobotę rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym. Rano o godz. 6:10 będą tradycyjnie przewodniczyły tej modlitwie poszczególne Róże, wieczorem nabożeństwo o godz. 17:30, w niedzielę o 15:00. Osoby, które nie mogą przybyć na tę modlitwę do świątyni, zapraszamy, aby modlić się na różańcu w domu.

W sobotę rannemu różańcowi przewodzić będzie Róża MB Saletyńskiej, a wieczornemu (17:30) dzieci z kl. I Szkoły Podstawowej.

1. Tego dnia w liturgii Kościoła będziemy wspominać Świętą Teresę od Dzieciątka Jezus, nazywaną Małą Tereską, patronkę misji. Jest to jednocześnie Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych. Naszą modlitwą będziemy wspierać siostry zakonne zaangażowane w pracę misyjną.

1. W sobotę przypada także pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 6:45– serdecznie zapraszamy!

W sobotę odwiedzimy chorych z posługa sakramentalną.

1. W sobotę, 1 października, przypada również początek roku akademickiego. Wszystkim studentom życzymy gorliwości w zdobywaniu wiedzy, a nauczycielom akademickim i profesorom Bożego światła i cierpliwości w pracy akademickiej.

1. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Tradycyjnie odprawimy uroczyste nabożeństwo różańcowe do pięciu ołtarzy o godz. 15:00. Ołtarze przygotują poszczególne wspólnoty: I ołtarz w kościele; II Róże Różańcowe i Oaza Domowego Kościoła, III tzw żywy ołtarz, który będą tworzyć wszystkie dzieci które przystąpiły do I komunii św. w tym roku w swoich pięknych strojach, IV kandydaci do bierzmowania wraz z rodzicami i  V Akcja Katolicka

1. We wtorek 4 października nasza parafia jest zaproszona do Wilamowic, sanktuarium św. Józefa Bilczewskiego . Poszczególne parafie mają swoje dni, by tam w Wilamowicach adorować N. Sakrament, odmówić różaniec, uczestniczyć we mszy św. i przyjąć indywidualne błogosławieństwo relikwiami św. Józefa Bilczewskiego.

1. Dziękujemy sprzątającym naszą świątynię z rejonu: od pp. Hałasów do ul. Zaułek. Bóg zapłać za przekazaną ofiarę na nasz kościół!. Msza za zmarłych z tego rejonu zostanie odprawiona 3 lutego W nadchodzącą sobotę zapraszamy mieszkańców rejonu: od p. Gajer do pp. Szlosarczyków ( Witosa, Sikorskiego)

W tym tygodniu patronują nam:

– wtorek, 27 września – Święty Wincenty a Paulo (1581-1660), prezbiter, założyciel Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia (szarytek), patron dzieł miłosierdzia;

– środa, 28 września – Święty Wacław (ok. 903-929), książę czeski, męczennik za wiarę, patron Czech;

– czwartek, 29 września – Święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał, niebiescy wysłańcy, którzy zrealizowali szczególne zadania w historii zbawienia;

– piątek, 30 września – Święty Hieronim (ok. 345-420), prezbiter, doktor Kościoła, autor przekładu Pisma Świętego na język łaciński (Wulgata);

– sobota, 1 października – Święta Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, patronka misji katolickich.