V niedziela zwykła, 5 lutego 2023 r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy 40 godzinne nabożeństwo. Przez kolejne trzy niedziele przed Wielkim Postem gromadzić się będziemy w naszej świątyni modląc się i adorując naszego Pana w Najświętszym Sakramencie Ołtarza.
  2. W poniedziałek czcimy św. męczenników z Korei: Pawła Miki i Towarzyszy.
  3. We wtorek po rannej i wieczornej mszy św. nabożeństwo do św. Antoniego z Padwy.
  4. We środę po rannej mszy św. powierzamy wszystkie nasze sprawy św. Józefowi, wieczorem o 17:20 różaniec – przewodniczy Róża MB Wniebowziętej, następnie msza św. i nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  5. We czwartek o 19:30 msza św. i modlitwy o uzdrowienie duszy i ciała.
  6. W piątek oddajemy cześć św. Scholastyce, po mszy wieczornej nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
  7. W sobotę czcimy NMP z Lourdes i będziemy polecać wszystkich chorych. Po mszy porannej spotkanie Róż Różańcowych.
  8. Dziękujemy wszystkim, którzy z radością poświęcili swój czas na sprzątanie naszej świątyni z rejonu: od p. Gajer do pp. Szlosarczyków. Bóg zapłać za złożoną ofiarę! Msza św. za zmarłych z tego rejonu zostanie odprawiona 23 czerwca. W sobotę prosimy mieszkańców rejonu: prawa str. Krakowskiej od pp. Kominków do bloków POM oraz Studziennik.
  9. Wielkie podziękowania wszystkim licznie przybyłym w wieczór MB Gromnicznej, by rozebrać w kościele dekoracje świąteczne! Bóg zapłać wszystkim obecnym dorosłym, oraz młodzieży oazowej, lektorom i ministrantom.
  10. 13 stycznia w naszej parafii rozpoczynamy szkołę świadków jest to cykl 10 spotkań, dzięki którym można poznać różne metody w przekazywaniu wiary i Ewangelii. Szczegóły u księdza Adama.

Parafia św. Klemensa w Ustroniu organizuje pielgrzymkę do krajów nadbałtyckich – Litwa, Łotwa, Estonia w dniach 29.04. – 6.05. 2023. Z pielgrzymami pojedzie nasz rodak ks. Michał Wójcik. Szczegóły w zakrystii.

Program 40 godzinnego nabożeństwa:

niedziela 5 lutego

12:00 dzieci, które przygotowywują się do I komunii św. i ich i rodzice

13:00 – mieszkańcy rejonów: od lasu do ośrodka zdrowia, od zielonego krzyża po pod las do pp. Niemczyków, od p. Małysza do Studziennika, za lasem cz. I i II

14:00 – Oaza Domowego Kościoła

15:00 – nieszpory eucharystyczne kończące adoracje – w czasie nieszporów różańcowi, a także kto ma takie pragnienie zarówno mężczyźni jak i kobiety niech wezmą świece.

niedziela 12 lutego
12:00 – dzieci Boże

13:00 – mieszkańcy rejonów: od muzeum do pp. Jakończów, od Janowic k/piekarni do p. Wieczorkiewicz, Magówka, od .pp Haczek do pp. Jonkiszów (Gospodarska i Widokowa), od pp. Hałasów do ul. Zaułek

14:00 – Róże Różańcowe i Akcja Katolicka